O mnie

Jestem psychoterapeutą, szkoleniowcem oraz polonistą. Z pasji – także bajkoterapeutą.

Teoretyczną wiedzę o psychoterapii zdobyłam na czteroletnim Studium Psychoterapii w warszawskim Laboratorium Psychoedukacji. Tutaj ukończyłam również dwuletnie: Studium Terapii Rodzin oraz Terapii dzieci i młodzieży.

Doświadczeń dostarczyły mi staże w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej oraz w Fundacji „Drabina Rozwoju”.

Przez wiele lat moją wielką fascynacją była bajkoterapia oraz praca z pacynką, które to metody wykorzystywałam w pracy z dziećmi. Obecnie jednak nie pracuję już z osobami nieletnimi. 

Moja praca terapeutyczna podlega regularnym superwizjom.

Pod moją redakcją ukazały się:

  • „Bajkoterapia, czyli dla małych i dużych o tym, jak bajki mogą pomagać” – zbiór opowieści terapeutycznych wydany przez Naszą Księgarnię
  • „Bezpieczna bajka” – zbiór opowieści terapeutycznych wydany przez Naszą Księgarnię
  • „Ludzie, co ja czuję?!” (Płyta CD) – zestaw ćwiczeń do pracy z dziećmi dotyczący dziecięcych emocji poprzez zabawę wydany przez włąsną firmę

Stworzyłam autorski program edukacyjny „Opowieści z Pacynkowa” oparty na metodzie bajkoterapii oraz pracy z pacynką. Jest on dostępny bezpłatnie drogą on-line na www.pacynkowo.edu.pl.

Inne przygody edukacyjne to kurs trenerski w Szkole Trenerów TROP oraz Podstawowy Kurs Mediacji.

Z przygód zawodowych warto wymienić kilka lat pracy w szkole, pracę w Fundacji „Itaka”, gdzie tworzyłam i realizowałam Program „Nie uciekaj” dotyczący profilaktyki ucieczek z domów. Uczestniczyłam również w kilku projektach non profit realizowanych w Fundacji „Drabina Rozwoju”.

Mam dwie córki. Jestem mężatką od ponad 25 lat. Moją fascynacją jest to, co robię. Także – podróże i książki.

Więcej o tym, jak rozumiem terapię, dowiesz się tutaj.

Zobacz mój profil i przeczytaj opinie o mnie na portalu ZnanyLekarz.pl.

Zobacz, gdzie przyjmuję i jak można się ze mną skontaktować.